Medienos granulės kasmet vis daugiau naudojamos Lietuvoje ir greitai taps populiariausia biokuro rūšimi, alternatyva dujoms.

Populiarumą lemia galimybė greitai, nebrangiai modernizuoti jau turimą kieto kuro katilą, kūrenamą malkomis, anglimi ar briketais, įstatant automatinį granulių degiklį. Taip išsivaduojama iš kasdieninio pečkurio darbo, galima išvykti iš namų ilgesniam laikui, – katilas veikia automatiškai, pats užsidega ir užsigesina, namuose palaiko nustatytą oro temperatūrą.

Granules naudojantis katilas dažnai naudojamas ne tik šaltuoju metų laiku, bet ir vasarą: ruošia karštą vandenį.

Medienos granulės gaminamos iš nužievintos medienos, pjuvenų, arba smulkintų švarių medienos atliekų (atraižų). Gamyboje nenaudojama lakuota, dažyta ar cheminiais preparatais apdirbta mediena.

Presavimo procesas vyksta be jokių papildomų rišiklių: medeiną veikiant dideliu slėgiu išsikiria natūrali medienos lasteles jungianti medžiaga – ligninas, jis ir suriša medienos  celiuliozės pluoštą.

Medžio granulės turi labai mažą drėgmės procentą, todėl yra itin kaitrios.

Granulės naudojamos automatiniuose kieto kuro katiluose ir krosnelėse,  todėl kūrendami granulėmis  neturėsite vargo su katilinės priežiūra: procesas yra paprastas ir nereikalaujantis didelių pastangų, – tereikia laikas nuo laiko papildyti granulių talpyklą  ir viską, kuriam laikui pamiršti, kol vėl neprireiks granulių papildymo, o automatika toliau atliks viską už Jus. Kai kurie katilai turi net automatinę pelenų šalinimo sistemą.

Medienos granulės – aplinkai nekenkiantis atsinaujinantis biokuras: degimo metu išskirtas CO yra neutralus, nes jį gaminant panaudota biomasė žaliavai augant pagamino tokį pat CO2 kiekį, koks išskiriamas produktui degant. Drąsiai galima tvirtinti, kad granulės yra ekologiškas kuras. Mūsų klientus maloniai nustebina tai, kad granulės turi natūralų medienos  kvapą.

Lyginant su išgaunama granulėmis šiluma, kaina yra gan maža, nes mažame tūryje yra didelė šiluminės energijos koncentracija ir tinka tiek individualių namų, tiek didelių centrinių katilinių kūrenimui. Medžio granulės pasižymi ilgu degimu, o jų deginimui skirti įrenginiai –  nesudėtingi. Norint ilgesnį laiką kūrenti be priežiūros, atsiveria galimybė panaudoti automatizavimą granulių deginimo procese, taigi galima sutaupyti ne tik lėšų, bet ir brangaus laiko.

Deginant medžio granules, lieka mažai pelenų, kuriuos galima naudoti dirvos rūgštingumui reguliuoti. Taip pat patogu jas transportuoti, sandėliuoti, užima nedaug vietos, nes fasuojamos granulės yra nuo  15 iki 1000 Kg, didelius krūvius atlaikančius maišus.

Granulių techniniai parametrai:

  • Diametras – 6 arba 8 mm;
  • Ilgis gali būti įvairus, bet standartinis yra apie 20-40 mm;
  • Pelenų kiekis – mažiau nei 0,7%;
  • Medžio granulių tankis apie 650/m3;
  • Išskiriama energetinė vertė yra daugiau nei 5,4 KWh/kg.
top