Go to Top

Medžio granulės

Medžio granulės

Medienos granulės Lietuvoje vis kelia biokuro populiarumo kartelę aukštyn ir yra bene populiariausiomis mūsų šalyje, nes tokio produkto pagalba galima pegerinti savo buitį ne tik šaltuoju metų laiku, bet į pagalbą pasitelkiant ir nedideles technologijų gudrybes, kai išvykus ilgesniam laikui, namuose, ilgą laiką galima palaikyti norimą temperatūrą.

Medžio granulės turi labai mažą drėgmės procentą, todėl yra itin kaitrios, nes gamybos proceso metu, į sumalamas natūralias medienos pjuvenas daugiau nededamos jokios papildomos priemaišos, surišėjai, jos tiesiog supresuojamos ir pateikiamos vartotojui.

medzio-granules-vilnius-kaina

Granulės dažniausiai yra naudojamos automatinėse krosnyse ar šildymo sistemose, todėl, kaip ir kalbėjome aukščiau, todėl kūrendami granulėmis iš medžio, neturėsite vargo su šilumos punkto priežiūra, nes pats procesas yra paprastas ir nereikalaujanti didelių pastangų. Tam, kad granules subertumėte į šilumos punkte įmontuotą granulių paskirstytoją, Jums tereikės atplėšti maišą, kuris saugo granules nuo drėgmės prasiskverbimo, supilti jas į talpyklą ir viską, kuriam tai laikui pamiršti, kol vėl neprireiks granulių papildymo, o nustatytas automatinis režimas punkte, toliau atliks viską už Jus. Todėl daugelis Lietuvos individualių namų ar komercinių patalpų savininkų yra pasirinkę produktą, kuris  ne tik leidžia sutaupyti, bet neša ir maksimalią naudą bei suteikia tam tikro patogumo naudojant medžio granules.

Medžio granules lyginant su kitomis kieto kuro rūšimis, sudėtyje turi labai mažą kiekį azoto ir sieros, todėl aplinkai, jos yra nekenksmingos. Tad drąsiai galima tvirtinti, kad jos yra ekologiškos, kokybiškos ir kas, kartais, maloniai nustebina mūsų pirkėjus yra tai, jog mūsų granulės turi natūralų medžio kvapą.

Lyginant su išgaunama granulėmis šiluma, kaina yra gan maža, nes mažame tūryje yra didelė šiluminės energijos koncentracija ir tinka tiek individualių namų, tiek automatizuotų centrinių katilinių kūrenimui. Medžio granulės pasižymi ilgu degimu, o jų deginimui skirti įrenginiai – visiškai nesudėtingi. Norint ilgesnį laiką kūrenti be priežiūros, atsiveria galimybė panaudoti automatizavimą granulių deginimo procese. Todėl galima sutaupyti ne tik lėšų, bet ir brangaus laiko. Deginant medžio granules, proceso metu atlieka mažai pelenų, todėl jas patogu naudoti. Taip pat patogu jas transportuoti ir įsigijus sandėliuoti, užima nedaug vietos, nes fasuojamos granulės yra nuo 10 ar 15 kilogramų iki 1000 kilogramų į, didelius krūvius atlaikančius maišus, arba klientui pageidaujant, granulės supilamos į kliento atsivežtą talpyklą.

Granulių techniniai parametrai yra aukšti, nes gaminamos iš 100% medienos pjuvenų, todėl:

Jų diametras yra 6 arba 8 mm;

Ilgis gali būti įvairus, bet standartinis yra apie 30 mm;

Pelenų kiekis – mažiau nei 0,8%;

Medžio granulių tankis apie 650/m3;

Išskiriama energetinė vertė yra daugiau nei 5,4 KWh/kg.

3 Responses to "Medžio granulės"